Vyznáte se v bazénové chemii? Jakou vybrat, a která je ta nejlepší? Poradíme vám.

Bez bazénové chemie jen těžko udržíte vodu v bazénu po celou sezónu v perfektním stavu. Jak se v ní ale vyznat, a kterou zvolit, když je jí na trhu tolik?

Vyznáte se v bazénové chemii? Jakou vybrat, a která je ta nejlepší? Poradíme vám.

K létu patří bazén plný osvěžující a křišťálově čisté vody. Jenže pokud opravdu chcete, aby voda ve vašem bazénu vydržela po celé léto v perfektním stavu, byla krásně průzračná, čistá a nezávadná, je potřeba se o ni také náležitě starat. Bez bazénové chemie se jen těžko obejdete. Té existuje na trhu celá řada. Liší se svým složením, dávkováním, způsobem užívání ale i formou. Už víte, jakou chemii do bazénu budete používat v letošní sezóně?

pexels-photo-347143

Bez chloru to nepůjde

Chlor patří k nejčastěji využívaným prostředkům, které slouží k čištění a dezinfekci bazénové vody. Jde však o chemický způsob údržby bazénů. Oproti tomu bezchlorová chemie do bazénů pracuje čistě na přírodním způsobu a tím se ve vaší vodě nebudou objevovat žádné chemické látky. Klasická chemie do bazénu https://www.chlorito.cz/ je stále častěji využívaná, majitelé bazénů ji znají již dlouho a pokud jste s tímto způsobem spokojení, není důvod něco měnit. Bezchlorová chemie nabízí zcela novou metodu čištění bazénové vody. Aby však proces, který se nazývá elektrolýza, díky kterému se vytvoří zcela přírodní chlor, který chrání vodu, mohl vůbec rozběhnout, je nutné mít v bazénu salinizační jednotku. Tu ovšem nemá každý bazén, v některých případech tak není jiná možnost, než opět sáhnout po starých osvědčených prostředcích.

pexels-photo-1418519

Chlor má výborné vlastnosti, vodu nejen čistí ale i dezinfikuje. Má však i své stinné stránky. Citlivé osoby může dráždit na kůži nebo v očích, není příliš vhodný pro děti a alergiky. Nahradit se dá mořskou solí, která čistí vodu zcela přírodním způsobem a bez podráždění.

V jaké formě chemii volit?

Nejrůznější druhy a typy bazénové chemie se dají pořídit v několika různých formách. Velmi snadno a rychle se používají roztoky, ovšem je velmi důležité hlídat správné dávkování a ředění. Roztok se musí aplikovat častěji a je potřeba si to hlídat. Oproti tomu tablety se používají velmi snadno a patří k velmi oblíbené formě bazénové chemie. Tablety se rozpouštějí samovolně i několik dnů, pak stačí pouze tabletu vyměnit za novou. Poslední formou může být granulát, který se však využívá jen nárazově. Řeší obvykle akutní problémy nebo se s jeho pomocí dávají bazény před létem zase do provozu. Granulát se dá skladovat delší dobu a velmi snadno a rychle se rozpouští.

A kterou chemii si do bazénu vyberete vy? Připravte se na léto včas!

3.7/5 - (4 votes)