Dejte si raději zázvorový čaj


Necítíte se zrovna dobře a vnímáte, že na vás „něco leze“? Pak by vám mohl pomoci docela obyčejný zázvor.

Zázvorový čaj

Zázvor je jedno z nejoblíbenějších koření a je o něm také patřičná zmínka v Tradiční čínské medicíně. Je o něm známo, že má tendenci zahřívat organismus, a proto je doporučován například při prochladnutí a pro zahřátí v chladném ročním období. Zázvor však dokáže mnohem víc, je to velmi silný antioxidant a můžete jej s úspěchem nasadit i při nachlazení, zanícených průduškách, kašli, rýmě a chřipkových onemocněních. Je to účinný přírodní lék bez vedlejších účinků a nepotřebujete na něj lékařská doporučení. Jestliže na vás tedy „leze chřipka“, vnímáte, že nejste zcela ve své kůži, dopřejte si raději teplou peřinu a zázvorový čaj oslazený medem či kvalitním třtinovým cukrem nebo melasou, nebo neslazený. Zahřeje vás tak či tak a posílí důležitý „element kovu“, jste-li zastánci Tradiční čínské medicíny.

kořen zázvoru

Kyselina chlorovodíková – co možná o zázvoru nevíte, ale přitom jde o velmi zásadní informaci, je jeho vynikající vliv na tvorbu kyseliny chlorovodíkové v žaludku, podobně jako to umí například červená řepa. Tyto dvě přírodní kořenové zeleniny byste si měli dopřát častěji, protože je známo, že čím déle se vám bude v žaludku tvořit tato velmi důležitá kyseliny (nejen pro trávení proteinů), tím déle si udržíte i silný a odolný imunitní systém.

nakrájený zázvor

Reflexní masáž

Pro posílení účinků zázvorového čaje Darka shop (nejen) při nachlazeních a dalších respiračních onemocněních, lze doporučit reflexní masáž bosých chodidel. V případě potíží s rýmou, kašlem a zánětem nosohltanu a průdušek lze zatlačit na chodidle na reflexní body, umístěné na prstní kosti mezi palcem a ukazovákem. Reflexní masáž dokáže natolik pozvednout energii v těle, že urychlí léčebný proces až o několik dnů. V případě lehčího onemocnění lze „postavit na nohy“ již za jediný den nebo dva, dle aktuálního zdravotního stavu a dalších podmínek, zejména prostředí bez stresu, hluku a smogu, a se zdravým jídelníčkem bez masa, bílé mouky, rafinovaného cukru a alkoholu.