Jak udržet vodu kvalitní


Sama se nám voda takto nepřipraví. Proti nám stojí příroda a její zákony. Nu, dobrá, její schválnosti, když to tak chcete.

Například vítr, ten zafouká jen proto, aby vám do bazénu navál různé nečistoty a prach. A proti tomu se musí něco udělat. Takže máte síťku, kterou posbíráte to hrubé, co je na hladině, a to jemné zpracuje váš filtr. Dále se přidá troška chemie a voda je čistá jako sklo. Jenže to všechno výše popsané je pouze čistota. Ale je v tom také kvalita?

Otec a dítě v bazénu

Kvalitní voda totiž nemá být ani příliš kyselá, ale ani příliš zásaditá. A to je také potřeba si pohlídat. Tudíž je třeba do partičky přijmout dalšího společníka a tím bude tester pH.

Co je to vlastně za zkratku ta dvě písmenka? Jo, táááák, to je auto nééé?

Ne, není, auto je HP, tohle je pH. A když vy na mne takhle, tak já na vás takto. Tato dvě písmenka značí hodnotu. A hodnota pH je definována jako záporně vzatý dekadický logaritmus aktivity oxoniových kationtů.Tak a máte to. Jsem se vám pomstil.

noční bazén

No, ale dosti legrácek, pH je stupnice kyselosti či zásaditosti vody. Tato by se měla pravidelně kontrolovat a pokud by směřovala k jedné či druhé straně, je potřeba zasáhnout. Optimální hodnota je 6,5 – 7,6. Pokud bude pH vyšší, může se nám voda začít slabě kalit, a bude-li překračovat druhou hodnotu, mohou se v ní množit řasy a jiné neřádstvo. Proto je třeba si to pohlídat.

Nu a hlídání provádíme již výše zmíněným nástrojem, který nám určí čeho do vody přidat nebo čeho ne. Takových měřičů, nebo chcete-li měřáků je hodně. Je jen na vás, který si zvolíte a kolik do něj vrazíte peněz. Ovšemže čím přesnější, tím lepší, takže si to řádně rozmyslete. Ostatně, pokud nevíte, co a jak, tak klikněte na odkaz výše a tam se dozvíte další informace. A onu věcičku zde zmíněnou si tam také můžete ihned koupit. Takže neváhejte a objednávejte.