Google testovací nástroje nyní podporují evergreenového GoogleBota

Google oznámil, že spousta z jeho testovacích nástrojů nyní dostupná v rámci Google Search Console nebo na Google vývojářském portálu používá nejnovější evergreenového GoogleBota pro procházení.
 
Evergreenový GoogleBot.
 
Tři měsíce zpátky, Google spustil to, co je nyní nazýváno jako Evergreenový GoogleBot. Ve zkratce to znamená, že Googlebot, Googlův internetový procházeč, bude procházet internet za použití nejnovější verze Chromium – tedy to, co vidíme my a vy, když spustíme Google Chrome prohlížeč a procházíme internetem. GoogleBot a Chrome nyní budou používat ten stejný motor pro vykreslování internetu.
 
Nástroje získávají na podpoře.
 
Nyní, tři měsíce po tomto spuštění evergreenového GoogleBota, nástroje Googlu podporují a budou pokračovat v podpoře této nejnovější verze Google Chrome prohlížeče. To znamená, že to, co uvidíte v Google Chrome, to, co vidí GOogleBot a to, co Google ukazuje vám v testovacích nástrojích, by se mělo všechno shodovat.
 
Které nástroje?
 
Jaké nástroje právě nyní podporují evergreenového GoogleBota? Google je vypsal právě zde:
 

  • Nástroj pro inspekci URL Adresy Google Search COnsole (URL Inspection Tool v GSC)
  • Test pro mobilní-přívětivosti webových stránek (Mobile-friendly Test)
  • Test bohatých výsledků (Rich results Test)
  • AMP test

 
Uživatelský agent je ten samý.
 
Ale vy se právě nyní díváte na vaše soubory záznamů a vidíte, že uživatelský agent GoogleBot stále odkazuje na starou verzi Chrome? To je pravda, avšak Google nechce ještě měnit uživatelského agenta. Plánují jej změnit někdy v budoucnosti, ale prozatím zůstane uživatelský agent naprosto stejný, aby nezpůsoboval problémy pro ty, kteří hardkódovali specifickými příkazy pro Googlebota, založeného na stávajícím uživatelském agentu.
 
Google napsal: „Nový GoogleBot bude stále používat toho samého uživatelského agenta jako před touto aktualizací. Určitě zveřejníme více informací o této aktualizaci pro uživatelského agenta v budoucnu. Prozatím však Googlebotův uživatelský agent a uživatelský agent zůstávající v testovacích nástrojích bude stejný.“
Proč by nás to mělo zajímat.
 
S touto aktualizací testovací nástroje budou nyní schopné ukazovat nám to, co Googlebot vidí právě teď. Během minulých tří měsíců testovací nástroje stále používaly starou verzi GOogleBota a to, co vám tyto nástroje ukazovaly, nebylo tak zcela to, co nyní vidí nový GOogleBot. Takže nyní můžete daleko více spoléhat na tyto nástroje pro vaše SEO testování a validace.